Genital Renk Açma

Kadınlarda değişik nedenlerle genital bölgede renk koyulaşması, siyahlaşma, esmerleşme ve genital kararma gibi can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda uygulanan lazerle renk açma tedavileri ile kararmış, esmerleşmiş genital bölgeye beyazlatma, ağartma yapılabilmektedir. Genital bölgeye her ne kadar bazı kimyasal peeling ve diğer cilt soyma tedavileri uygulanabilse de lazerle genital bölge beyazlatma – ağartma işlemlerinin başarısı daha yüksektir.

Genital bölge renk açma – beyazlatma ‘labial whitening’ (vulvar whitening) olarak da bilinmektedir.

Lazerle renk açıcı işlemler hem iç dudaklara (labia minora – küçük dudaklar), hem de dış dudaklara (labia majora – büyük dudaklar) uygulanabilir. Hatta renk koyulaşmasının olduğu makad ve kasık çevresine de yapılabilmektedir.

Lazerle uygulanan genital bölge estetiği

Genital bölge renk açma – beyazlatma işlemleri yanısıra;

  • Lazerle vajina daraltma (vajina yenileme – vajinal rejuvenasyon)
  • Lazerle genital bölge sıkılaştırma (büyük dudakların sıkılaştırılması)
  • Lazerle genital siğil tedavisi
  • Lazerle ağrılı cinsel ilişki ve vajina kuruluk tedavisi
  • Lazerle idrar kaçırma tedavisi de yapılabilmekte ve önemli avantajlar sağlamaktadır.
  • Genital bölge estetiği için daha çok fraksiyonel karbondioksit lazerler ve erbium yag lazerler kullanılmaktadır.

Lazerle uygulanan işlemlerin hiçbirinde cerrahi olarak bir kesi işleminin yapılmaması önemli bir avantajdır. Her ne kadar günümüzde cerrahi işlemlerde enfeksiyon ve kanama riskleri uygun ameliyat teknikleri sayesinde son derece azaltılmış olsa da, bu tür riskler lazerle yapılan genital alan uygulamalarında yok denecek kadar azdır.